payu prowizje

Na czym polega system PayU

System PayU jest dedykowany dla płatności prywatnych, pojedynczych transakcji wykonywanych przez osoby prywatne. Nie został on stworzony z myślą o dużych obrotach sklepów internetowych czy innych tego typu platform dlatego też zaszyte w PayU prowizje są znacznie niższe niż w niektórych innych systemach płatniczych.

PayU nie jest dedykowany dużym e-biznesom dlatego proponowane w PayU prowizje są relatywnie niewielkie oraz co ważne stałe. Niezależnie od tego czy płacimy w systemie kartą czy przelewem prowizja wynosi 2,9 % dla wszystkich transakcji. Ponadto płacone na rzecz PayU prowizje pokrywają inne opłaty manipulacyjne. Dlatego też nie płacimy już za przelew środków z PayU na nasze konto – to jest bezpłatne, chyba, że wybieramy płatność przekazem pocztowym. Wówczas będziemy musieli pokryć koszty tego przekazu. W PayU prowizje mogą być pokrywane zarówno przez odbiorcę płatności (transakcja aukcja) jak i przez płatnika (transakcja aukcja z Escrow).

PayU daje szerokie możliwości płatności. Możemy to zrobić  zarówno przelewem – system współpracuje z 17 bankami, jak i kartą oraz o czym nie każdy wie – gotówką.

W pierwszym przypadku przelewem możemy zapłacić z mBank, Multibank, Inteligo, BZ WBK, Nordea, PKO BP, BPH, Bank ING, Pekao SA, Lukas Bank, Polbank, Bank Millenium, Kredyt Bank, BGŻ, Deutsche Bank, Raifeissen, Citibank. Jeśli wybierzemy płatność gotówką, wykonujemy taka operację za pomocą specjalnych druczków, a opłaty możemy dokonać w każdej dowolnej placówce banku lub na poczcie.

Najważniejszymi korzyściami jakie osiągamy dzięki korzystaniu z płatności w ramach systemu PayU to fakt, iż nie musimy czekać na pieniądze kilka dni ale otrzymujemy je natychmiast co znacznie przyspiesza i ułatwia całą obsługę wszelkich transakcji w serwisach aukcyjnych takich jak allegro. Można bowiem od razu po zamknięciu transakcji przystąpić do wysyłki. By obracać pieniędzmi zgromadzonymi na PayU nie musimy posiadać konta internetowego. Zazwyczaj potwierdzenie transakcji z PayU otrzymujemy do godziny. W niektórych wypadkach ten czas wynosi dobę, co i tak jest krótszym okresem niż w przypadku tradycyjnego przelewu międzybankowego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s